DünyaMasalları

DÜNYA MASALLARI

Çeşitli dünya toplumlarından seçerek hazırladığımız Dünya Masalları’ dizisi, aslında eser adedi en fazla olan dizi olmasına karşın hali hazırda yayına hazırlanmış bulunan 3 eser bulunuyor.

Yakında diğerlerinin de yayına hazır hale getirileceği Dünya Masalları, birçoğu klasikleşmiş dünya masallarını içeriyor. Elbette, üç benzersiz özelliği ile: Çocuksu bir tatla yapılan yeni anlatım, miniklerde düşünme, sorgulama ve karşılaştırma alışkanlığı geliştirecek betimlemeler ve her biri bir sanat eseri niteliğinde olan resimler.

Bebeğiniz Dünya Masallarını ısrarla yeniden okumanızı isteyecek. Her sayfasını çevirirken size durduracak, geriye gitmenizi isteyerek sorular soracak. Bu masalları hazırlarken temel amacımız, bebeğinizle paylaşacağınız zamanı minik yavrunuzun meraklı sorularla doldurmasına zemin vermek oldu.

Resimler ressam Can Soner tarafından özenle elle hazırlandı ve Aquarel boya ile boyandı. Karakterlerin oluşturulmasında ve renklendirmede çocukların dikkatlerini odaklaması hedeflendi.

BREMEN ÇALGICILARI
BREMEN ÇALGICILARI

Ünlü ‘Bremen Çalgıcıları’ masalı bir kez daha yeni bir üslupla anlatıldı. Öykünün hayvan karakterlerince sürüklenen dokusu yanına eklenen çocuksu özellikler bebeğinizin bu masalı çok sevmesini sağlayacak.

Çarpıcı renklerle hazırlanan resimler hemen dikkat toplayacak ve minikleri bambaşka bir dünyaya götürecek.

7 KARGA
7 KARGA

Yeni doğan bebek, tüm ailenin nasıl da mutluluk kaynağı olur birden bire… Doğal olarak herkesin ilgisini çeker ve uzunca bir süre konuşmaların, görüşmelerin odağı olur… Aslında bu durum anne baba için iyi yönetilmesi gereken bir durumdur; çünkü büyük kardeşlerin insancıl bir tepkisini de doğurabilir.

7 Karga masalında yeni doğan kardeşini kıskanan abilerin öyküsünü okuyoruz. Onların başından geçenler, bizim çocuklarımıza mesaj olabilir… Mutlu sonla bitiyor olmasına karşın 7 Karga, birden fazla çocuk sahibi olan her anne babanın çocuklarına okuması gereken eğlenceli bir eser...

BEYAZ GÜVERCİN
BEYAZ GÜVERCİN

Beyaz Güvercin, çevremizdekilere yardım etme bilincinin gelişmesine zemin veren masallardan bir tanesi… İnsan tek başına birçok konuda çaresiz kalabiliyor; ama yardımlaşarak her türlü engeli aşıyor. Yardım elini uzatan da ödülünü alıyor elbette.

Beyaz Güvercin, bir hizmetçi kızın mutluluğa giden yolda yaşadıklarını ve bu yolculuğun sonunda kazandığı mutluluğu anlatıyor.