icon-1

Binbin

Aracı arıza yapınca dünyaya inmek zorunda kalan genç bir uzaylı... Tanıştığı dünyalı gençlerle dünyayı keşfetmeye başlıyor. Binbin ile birlikte dünyamızın güzelliklerini hatırlayacaksınız.
icon-2

Mavi Yelken

Güçsüz kanatları nedeniyle uçamayan, azimle çalışarak tüm engelleri aşan ve şampiyonluğa koşan minik bir kelebek… Mavi Yelken, kararlı kişiler için hayatta hiç engel olmadığını gösteriyor.
icon-3

Kartanesi

Yeni mezun genç bir doktor... Doğduğu kasabanın insanlarına hizmet etmek istiyor. Bilim dışı yöntemlere alışmış kişilerin koyduğu engelleri aşmasının öyküsünü okuyun.

7 - 9 Yaş Grubu


Okul Öncesi Yaş Grubu


 

MinikCaretta Yayınları

harryMinikcaretta, ağırlıklı olarak sosyal sorumluluk kapsamında geliştirilen projelere ağırlık veren butik bir yayınevi… Çocukların okuma keyfi almasını ve okuma zevki edinmesini öncelikli bir hedef olarak alan minikcaretta, bu doğrultuda özel yayın projeleri geliştiriyor. Uluslararası çocuk edebiyatı alanında yapılan çalışmaları yakından izleyen yayın ekibi, çalışmalarını çocukların entelektüel gelişimine katkı sağlayacak eserler üzerine yoğunlaştırıyor. Tüm yayınlarında temel düşünce odağını, geleceğin büyüklerine okuma keyfi sunarken aynı zamanda onlara dünyayı keyifle yaşanır bir yuva olarak korumak fikrini vermek oluşturuyor.

Tümüyle özgün öykü kurguları ve karakterleriyle öne çıkan yayınevi tarafından geliştirilen çevre konulu öykü dizileri ilgiyle izlenirken, diğer yandan mitolojik öykülerden hareketle hazırlanan masallar da farklı anlatım tarzıyla dikkatleri çekiyor. Masal dizileri içinde özgün olarak geliştirilen masallar yanında yüzyıllardır anlatılagelen İstanbul efsaneleri, Anadolu masalları, Antik Ege öyküleri ve 1001 gece masallarından derlemeler yer alıyor.